Ülke seçin:

Dörken GmbH & Co. KG

Uzmanların temel ve çatı için tercih ettiği yenilikçi marka...

Dörken Sistem A.Ş., Avrupa’nın yapı malzemeleri üretiminde lider Alman şirketi Dörken GmbH & Co. KG ile Erdem Holding arasında 4 Şubat 2005 tarihinde imzalanan ortak girişim anlaşması sonucu Nisan 2005 tarihi itibariyle kurulmuştur.

Dörken Sistem A.Ş., faaliyetlerine Dörken'in “Delta” markası ile ürettiği çatı, cephe ve temeller için su yalıtımı ve drenaj sistemlerini Türkiye pazarına sunarak başlamıştır. 2006 yılı itibariyle Kocaeli İzmit’te bulunan fabrikasında Dörken’in “Delta” markası ile “temel duvarları drenaj levhası” üretimine başlanan Dörken Sistem, yapılan yatırımlarla üretim ağını geliştirmektedir.

Gücünü, yatırım yaptıkları her alanda en çağdaş teknolojik ürünleri ve en iyi hizmeti sunma ilkesinden ödün vermeyen iki dev grubun 50 yıllık deneyim ve bilgi birikiminden alan genç ve dinamik Dörken Sistem, çatı örtüleri, temel duvarları koruma ve drenaj sistemleriyle müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik özel çözümler sunmaktadır.

Müşterilerinin ihtiyaçlarını her şeyin üzerinde tutan Dörken Sistem, yenilikçi ürünleriyle yaşam kalitesini arttırmayı, güçlü bir çözüm ortağı olarak yapılarınıza değer katmayı hedeflemektedir. Bu amaçla, en modern üretim teknikleriyle üretilen, üstün kalitesi uluslararası sertifikalarla belgelenmiş ve bağımsız araştırma kuruluşlarının test edip onayladığı ürünleri mimardan son kullanıcıya kadar bütün inşaat sektörünün hizmetine sunmaktadır.

Dörken GmbH & Co. KG’nin bağlı ortaklıkları içerisinde en geniş operasyon sorumluluk alanına sahip olan Dörken Sistem A.Ş., Türkiye’de ürettiği ürünlerin yanı sıra Dörken’in bütün ürünlerinin Türkiye merkezli olmak üzere, Orta Asya, Türki Cumhuriyetler ve Ortadoğu ülkelerine ihracatını gerçekleştirmektedir. Dörken Sistem, bu ülkelerde yerel sektör kuruluşlarının dikkatle takip ettiği önemli sektörel etkinliklerde seçkin bir yere sahiptir. Geniş ürün yelpazesi, kullanıcıları için katma değer yaratan, kaliteli, uygulaması kolay ve yenilikçi ürün ve çözümleriyle Ortadoğu ve Türkî Cumhuriyetlere ihracatı artarak devam etmektedir.

Firmengelände Dörken, Herdecke Dörken GmbH & Co. KG

Dörken GmbH & Co. KG, 117 yıllık bir çınar olan Ewald Dörken AG’nin bir iştirakidir. Almanya Herdecke merkezli Ewald Dörken AG, bir aile şirketi olup günümüzde yönetimde dördüncü nesil bulunmaktadır.

Dörken GmbH & Co. KG, 270 çalışanı, 40 yıldan fazla bir süredir DELTA markası adı altında bireysel sorunlara özel ürettiği yenilikçi çözümler ve geniş kapsamlı ürün yelpazesiyle Avrupa’da yapı malzemeleri alanında lider pozisyondadır.

Dörken GmbH & Co. KG’nin çatı ve temeller için sunduğu yüksek değerli yalıtım ve drenaj sistemleri, güvenilirlik, uzun ömürlülük ve enerji tasarrufu konularında devrim yaratmıştır. 1961 yılında eğimli çatılar için ürettiği Avrupa’nın ilk su yalıtım örtüsü olan “DELTA-Fol SPF” kullanıcılarına sağladığı tasarrufla takdir kazanmıştır. Müşterilerine en yüksek kalitede ürünleri ve kişisel çözümleri sunmak, en önemli hedefleri arasında yer alan Dörken, bu nedenle planlama, ticaret ve inşaat alanlarında güçlü bir partner olarak tercih edilmektedir.

Dörken GmbH & Co. KG’nin ürün gamında, eğimli çatılar için örtüler ve aksesuarlar, temel duvarı koruma, yalıtım ve drenaj sistemleri, iskele, sera ve koruma örtüleri, bahçe ve havuz folyoları yer almaktadır.

Almanya’nın Herdecke şehrinde üretilen bu ürünler yapı ve çatı malzemesi ile ilgili dağıtım kanalları aracılığıyla iç piyasaya dağıtılmaktadır. Almanya dışında ise İsviçre, Fransa, Benelux ülkeleri, İtalya, Macaristan, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya’da kendi ofisleri aracılığı ile faaliyette bulunulmaktadır. Kanada ve Türkiye’nin ise kendi kabarcıklı drenaj ve koruma levhası üretim tesisi bulunmaktadır. Bu sayede gerek Kuzey Amerika pazarı gerekse Türkî Cumhuriyetler ve Ortadoğu pazarları için malzeme üretilmektedir. Başka pek çok ülkede ise uzun yıllardır temsilcilikler aracılığıyla çalışılmaktadır. Dörken GmbH & Co. KG’nin Almanya dışına ihracat oranı günümüzde toplam üretiminin yüzde 36’sı civarındadır.


Erdem Holding

1965 yılından günümüze Dr. Zeynel Abidin Erdem liderliğinde çeşitli sınai ve ticari ürünlerin ithalatı ve pazarlaması alanında faaliyette bulunan şirketlerin bir çatı altında toplanması amacıyla kurulan Erdem Holding; pazarlama, telekomünikasyon, kimya, enerji, inşaat ve yapı malzemeleri, sigortacılık, taşımacılık, turizm ve sosyal hizmetler alanlarında faaliyet gösteren Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından biridir.

1978 yılında ticari faaliyetlerine başlayan ve 1993 yılından bu yana Türkiye’de GSM sektörüne önemli katkılarda bulunan GENPA’nın çekirdeğini oluşturduğu ERDEM HOLDİNG, 2007 yılı itibariyle çatısı altındaki 17 şirket ve bir vakıfla (Erdem Vakfı) faaliyetini sürdürmektedir. Türkiye ekonomisinin son yıllarda yakaladığı dinamik, yenilikçi ve atılımcı sürece paralel olarak hızlı bir büyüme gerçekleştirmektedir.

Ülkemiz ekonomisinde yaşanan rekabetçi dönüşümün öncü gruplarından biri olan ERDEM HOLDİNG, günümüzde rekabetçi yapının gerekleri olarak öne çıkan ürün ve hizmette toplam kalite ve tüketiciye yönelik yüksek sorumluluk bilinciyle gelişme stratejisini sürdürmektedir. ERDEM HOLDİNG, genişleyen inşaat, dağıtım ve üretim portföyünün yanı sıra birçok ulusal ve uluslararası kuruluşun temsilciliğini de başarıyla yürütmekte ve kurulduğu günden bu yana, uluslararası işbirlikleriyle ülke ekonomisine yaptığı katkılarla gurur duymaktadır. İşbirliği gerçekleştirdiği kuruluşların her birinin kendi alanında dünyanın önde gelen isimleri arasında yer alması, ERDEM HOLDİNG’İN üzerinde hassasiyetle durduğu bir konudur. Bu yaklaşım, ERDEM HOLDİNG’İN ülke ekonomisine en çağdaş teknolojik ürünleri kazandırma ve en iyi hizmeti sunma duyarlılığından kaynaklanmaktadır. Grubun temel ilkeleri arasında yer alan, uluslararası standartlarda üretim ve hizmet anlayışı, 1965'ten günümüze kazandığı başarıları geleceğe taşıyacak ve yeni başarılarla güçlendirecek en temel yaklaşımdır. Grup, büyüme stratejisinin zeminini, yeni atılımların yeni yatırımlarla olanaklı olduğu gerçeğine dayandırmaktadır.


DELTA® Ewald Dörken AG, Herdecke’nin tescilli markasıdır.
 

Videolar

Image Movie