Ülke seçin:

Die Geschichte von Dörken

Yenilikçi Çalışmalarla Standartları Sürekli Yükseltmek

Firmengeschichte Dörken GmbH & Co. KG

1892

Ana şirket Ewald Dörken OHG kuruldu.

1925

Dörken & Co. GmbH kuruldu. Demiryolu vagonları için üretilmeye başlanılan tavan yalıtımı örtüleri, daha sonraları girecek oldukları inşaat sektörüne yönelik yalıtım ve drenaj sistemleri için başlangıç noktası oluşturmaktaydı.

1961

Dörken, gözenekli entegre malzemeler üretmeye başladı. The DELTA-FOL SPF zemin yalıtım örtüsü Avrupa pazarındaki tırmanışına başladı.

1981

DELTA-MS drenaj levhası piyasaya sürüldü. Birkaç yıl içinde temel duvarının korunması ve drenaj sistemleri şirketin en önemli markaları haline geldiler.

1987

Delta-Purafol piyasaya sürüldü ve ilk alt gergi zemin yalıtım levhası olarak yerini aldı.

1995

Dörken, Beamsville, Canada’da temel duvarının korunması,drenaj ve yapıştırma sistemleri için bir üretim tesisi açtı.

Delta Maxx ve ilk enerji tasarrufu sağlayan Delta Maxx Plus çatı örtüleri için öncü olan Delta Maxx M, yapı malzemeleri pazarındaki yerini aldı.

1997

Kompozit inşaat malzemeleri ilk defa DIN EN IS0 9001 sertifikasına layık görüldü.

Delta-Foxx, dayanıklı çatı alt kaplaması, piyasaya çıktı.

1998

Hagen-Vorhalle’deki üretim tesisi açıldı. Bu yeni üretim tesisinde beş değişik boyda Delta drenaj örtüleri üretilmeye başlandı.
Çatı ve kaplama örtülerinin ilk örneklerinden Delta Vent N and Delta Vent S, piyasaya tanıtıldı.

2001

Yeni Delta Maxx çatı örtüsü ve enerji tasarrufu yapan Delta Maxx Plus piyasadaki yerini aldı. Aynı yıl içinde metal çatılar için ayırma tabakası Delta-Trela, piyasaya sürüldü.

Sonbaharda, yeni üretim tesisinde seri üretim başladı. 15 milyon Euro'ya mal olan, yalıtım örtüleri için hammadde üretimi, şirketin tarihindeki en büyük yatırımıdır.

2002

Kompozit yapı yalıtım levhaları bölümü, Dörken GmbH & Co. KG adıyla özerk bir şirket oldu
Bu yıl Delta ürün yelpazesinin yeni ürünü, kendinden yapışkanlı bindirme kenarı ile Delta-Foxx Plus oldu.

2004

Dörken GmbH & Co. KG, kalite, iş sağlığı ve güvenliği ve çevre yönetimi kriterlerine uygun sistemleriyle DIN EN ISO 9001:2000, DIN EN ISO 14001 and EMAS II (eco-audit) sertifikalarına hak kazandı.

Dış cephe ve basınca dayanıklı alt yüzeylerin yalıtımı için yeni koruyucu ve drenaj levhası olan Delta-Terraxx'ın lansmanı gerçekleşti.

Dörken, PCM (faz değiştirme materyali) ile iç yapı iklim kontrolü için yeni metodlar sundu.

2005

Türkiye'nin önde gelen gruplarından Erdem Holding ile ortak girişim anlaşması imzalandı ve Türkiye'de Dörken Sistem A.Ş. kuruldu. Böylece, Almanya dışında ikinci yatırım Türkiye'de yapılmış oldu.

Sert tabakalar üstünde kullanılabilinen ilk 4 katlı koruma ve drenaj levhası olan Delta-Geo Drain Quattro, piyasaya girdi. Ürünün bütün patent hakları Dörken’e aittir.

2006

Dörken Sistem A.Ş. İzmit Kocaeli'ndeki fabrikasında “Delta” markası ile “temel duvarları drenaj levhası” üretimine başladı.

"Maxx-ailesi"nin yeni bir üyesi oldu. "Termomembran Delta-Maxx-Titan" % 9 enerji tasarrufu sağlarken ısı radyasyonunu da % 50 geri yansıtmaktadır.

2008

"Maxx-ailesi"nin yeni bir üyesi daha oldu. Yenilikçi DELTA-MAXX COMFORT 3 cm olan kalınlığıyla hem nemden korur, hem ısı yalıtımı sağlar.

2010

Yenilikçi kabarcık yapısı, yüksek basınç direnci, üstün drenaj ve su depolama kapasitesiyle DELTA®-FLORAXX, yeşillendirmeli düz çatılar için özel olarak tasarlandı. Delta®-Floraxx, su depolamanın gerekli olduğu ekstansif yeşillendirmeli ya da taş veya seramik kaplı ters çatı uygulamaları için en ideal drenaj levhasıdır.


DELTA® Ewald Dörken AG, Herdecke’nin tescilli markasıdır.