Ülke seçin:

Dörken Aktuell

Güncel Haberler

Dörken’den güncel haberler. Gelişmeleri buradan takip edin.

Dörken yenilikçi çözümleri üretir.

DELTA®-FASSADE B Dörken'in AR-GE departmanından giydirme cephe konstrüksiyonlarında, ahşaptan, granite, siding'den cama her tür kapalı ya da açık derzli dış cephe kaplamaları altında kullanım için güvenlik, uzun ömürlülük ve enerji tasarrufunda devrim yaratan yeni bir ürün: Yangın sınıfı Euroclass B, yüksek UV dayanımı sayesinde 20 mm'ye kadar açık derzli cephe kaplamalarına uygun, esnek, hafif (240 gr/m²), dayanıklı, en üst seviyede su geçirimsiz, nefes alan su yalıtım örtüsü...
DELTA-FASSADE B.


Yeşil çatılar için drenaj levhalarının bir adım ötesi: DELTA®-FLORAXX TOP

DELTA®-FLORAXX TOP Yenilikçi, uygulaması en kolay ve en ekonomik çözüm.
Drenaj, su depolama, koruma ve filtrasyon tek üründe:

- Yeşil Çatılara özel çift katmanlı jeokompozit drenaj levhası
- Perforasyonlu HDPE kabarcıklı levha ve PP filtrasyon jeotekstilinin ideal birleşimi


Su Depolamanın Gerekli Olmadığı, Yaya ve Araç Trafiğine Açık Yeşillendirilmiş Çatı Uygulamaları için DELTA®-TERRAXX

DELTA®-TERRAXX Kapalı otopark, alt geçit vb yeraltı yapılarının düz çatı ve tavanlarını oluşturan geniş alanların kullanılmadan kalması gerekmez. Bu alanlar, yürüyüş yolları, çocuk parkları, eğlence alanları, bahçe ya da ek park alanları oluşturmak için idealdir. Kısmen ya da tamamen bitki örtüsüyle örtüldüğünde bu tür alanlar, konut alanlarındaki mikroiklimi de büyük ölçüde iyileştirir.


Yeşil çatılar, çatı yüzeyi ve yalıtımın ömrünü uzatır. Doğru bir şekilde uygulanan yeşil çatıların hizmet ömrü en az 40 yıldır (Frauenhofer Enstitüsü).

Yeşil çatılar, çatı yüzeyi ve yalıtımın ömrünü uzatır. Doğru bir şekilde uygulanan yeşil çatıların hizmet ömrü en az 40 yıldır (Frauenhofer Enstitüsü). Özel Kabarcıklı Levha
Dörken’in AR-GE departmanı tarafından 2010 yılında yeşil çatılar için özel geliştirilen yeni drenaj levhası Delta®-Floraxx, Wiesbaden’de inşa edilen The Adalbert Stifter Okulu’nun düz çatısının yeşillendirme projesinde de tercih edildi. Özel kabarcık yapısına sahip Delta®-Floraxx’ın yüksek basınç dayanımı, drenaj ve su depolama gibi teknik özelliklerinin yanı sıra sunduğu uygulama kolaylığı da projede tercih edilmesinin önemli sebeplerinden biri.


Ahşap konstrüksiyonlar için Delta®-Sistemleri

Ahşap konstrüksiyonlar için Delta®-Sistemleri Dörken’den ahşap konstrüksiyonları su ve neme karşı etkin bir şekilde koruyan ve enerji tasarrufu sağlayan yenilikçi sistem çözümleri / Ahşap strüktür ve ısı yalıtımını koruyan cephe örtüleri / Yüksek performanslı buhar kesici örtüler / Bindirme ve geçiş yerleri için çok amaçlı yapıştırma bantları


Dörken ikinci kez “TOP 100” arasında...

Dörken ikinci kez “TOP 100” arasında... Viyana Ekonomi Üniversitesi, Almanya’da 248 orta ölçekli firma üzerinde, yenilikçi davranışa yönelik aylarca süren araştırma sonucunda 2010 yılının En Yenilikçi İlk 100 firmasını belirledi.


Güçlü Bağlar

Güçlü Bağlar Kullanım kolaylığı ve hassas uygulama imkanı sunmak üzere tasarlanan Delta-Foxx Plus çatı alt kaplaması, üst ve alt kenarlarındaki yapışkan şeritler sayesinde kaplanacağı katman ile bindirme işlemi için pratik bir çözüm sunmaktadır. Delta-Foxx Plus, kaplanacağı yüzey ile bir araya geldiğinde aradaki yapışkan tabaka sayesinde gün geçtikçe daha da güçlenen bir bağ oluşmaktadır. Kaplanmış şeritler yapışkan kenarları kir ve nemden kalıcı bir şekilde korur.


Hem Pratik Hem Ekonomik

Hem Pratik Hem Ekonomik Üstün nitelikli drenaj ve koruma levhası DELTA-TERRAXX’ın yatay kullanımı inşaat sektöründe yeni ufuklar açıyor. Düşük kesit yüksekliği ve normalin altındaki statik yükü ile artık projelendirmedeki sorunlar tarihe karışıyor. Yüksek drenaj kapasitesi ve hızlı uygulanabilirlik özellikleri, çakıl gibi mineral dolgu yöntemlerine ekonomik bir alternatif teşkil ediyor.


Yüksek Koruma

Yüksek Koruma Yeni Delta – Fassade S levhaları çok geniş derzler ile yalıtım katmanlarını korurken kendinden yapışkanlı kenar şeridi ile kullanıldığında rüzgar geçirmez özelliğe sahiptir.


Çatınız için termomembran

Çatınız için termomembran Difüzyona açık su ve rüzgar geçirmeyen yeni termomembran Delta-Maxx Titan, çatınızın altında bütün yıl boyunca koruma sunarak evinizde daima konforlu ve ferah bir ortam yaratır. Kullanılan inşaat malzemeleri genellikle ısıya karşı yeterli koruma sağlamadığından yüksek ısılarda çatı dairesi çok kısa sürede rahatsız edici bir sıcaklığa ulaşabilir. Delta-Maxx Titan termomembran, güneş ışınlarının ısısını %65'e kadar yansıtarak yaşam alanını serin kılar. Kışın ise birbiri üstüne yapıştırılan kenar bindirmeleri sayesinde soğuk havanın içeri girmesiyle oluşan enerji kaybına karşı en etkin çözümdür.


DELTA® Ewald Dörken AG, Herdecke’nin tescilli markasıdır.
 

Videos

Image Movie